Tanévi naptár

Tanévi naptár a gimnazisták számára, 2016–2017

  AUGUSZTUS
dátum nap óra esemény, program, tennivaló helyszín
27. Szo 11.00 Országos Református Tanévnyitó Túrkeve
31. Sze 14.00 kollégiumi szülői értekezlet díszterem
31. Sze 16.00 gyülekezés a tanévnyitóra Pozsonyi út
31. Sze 16.30 tanévnyitó istentisztelet /ünnepi öltözet/ Pozsonyi út
  SZEPTEMBER
1. Cs 07.45 osztályfőnöki órák (4), ismerkedés, házirend tantermek
2. P   őszi érettségi jelentkezési határidő a meghatározott iskolában kijelölt iskola
5. H   emelt szintű érettségire jelentkezés módosításának leadása igh. iroda
6. K 16.30 7.,b, 9.c,d, szülői értekezlet  tantermek
6. K 16.30 igazgatói tájékoztató a felvételi rendjéről a 12. évfolyam szülőinek díszterem
6. K 17.00 12.b,c,d szülői értekezlet tantermek
8. Cs 16.30 8.b, 9.b, 10.a,b,c,d osztályok szülői értekezlet tantermek
8. Cs 17.00 igazgatói tájékoztató a felvételi rendjéről a 11. évfolyamnak díszterem
8. Cs 17.40  11.b,c,d  osztályok szülői értekezlete tantermek
8-9. Cs-P   12. évfolyam osztálykirándulásai kijelölt helyek
17. Szo   Kárpát-medencei Református tanévnyító Nagyenyed
19. H 15.00 Baár-Madas Tehetségpont felvételi elbeszélgetés A114,115,116
21. Sze 15.00 Baár-Madas tehetségpont 5-6. matematikából A116
23 P   az OKTV-re való jelentkezések határideje a tanulóknak igh. iroda
24. Szo   őszi túra (közösségi verseny)  
26. H 15.00 felvételi előkészítő hatodikosoknak matematikából A010
27. K 17.00 szülőtanácsi megbeszélés díszterem
28. Sze 15.00 Baár-Madas tehetségpont hetedikeseknek biológiából A116
28. Sze 15.00 felvételi előkészítő nyolcadikosoknak magyarból A010
28. Sze 15.00 Baár-Madas tehetségpont hetedikeseknek magyar nyelvből A116
29. Cs 15.00 osztályozóvizsgák A113
29. Cs 14.00 Budapesti Református Általános iskolák Baár-Madas foci és kosárlabda Kupája udvar, A tornaterem
30. P   földrajz évfolyam felmérés 9. évfolyam  
30. P 15.30 gólyabál tornaterem
30. P 15.00 nyílt délután iskola
OKTÓBER
3. H 7.45 megemlékezés az aradi vértanúkról gimnázium Pasarét
3. H 15.00 felvételi előkészítő hatodikosoknak magyarból A010
5. Sze   felvételi előkészítő nyolcadikosoknak matematikából A010
7. P   nyílt délután iskola
10. H 13.00 Baár János és Madas Károly sírjánál látogatás 7.b,9.,c,d Fiumei úti sírkert
10. H   egyetemek bemutatkozása díszterem
13. Cs-H   látogatás a nagyenyedi testvériskolában Nagyenyed
  P 15.00 nyílt délután iskola
14. P 14.30 Bolyai matematika verseny 3-8. évfolyam körzeti forduló iskola
14-15. P-   Édes anyanyelvünk országos döntő Sátoraljaújhely
15. Szo   tanítási nap (hétfői munkarenddel) iskola
19. Sze-V   látogatás a nagyberegi testvériskolában Nagybereg
21. P 13.30 1956-os ünnepi megemlékezés tornaterem
22. Szo   Euro nyelvvizsga iskola
24. H 8,45 egyetemek bemutatkozása díszterem
27. Cs 15,00 úrvacsora előkészítő evangélizáció  díszterem
28. P   úrvacsorás istentisztelet/ünnepi öltözet/ Pasarét
28. P   csendesnap Pasarét
29. Szo   őszi szünet  
30. V   őszi szünet  
31. H   őszi szünet  
      NOVEMBER  
1-6. K-V   őszi szünet  
7. H   őszi szünet utáni első tanítási nap  
7. H 14.00 OKTV történelem első forduló A116
8. K 14.00 OKTV földrajz első forduló A116
9. Sze 14.00 OKTV informatika II. első forduló info. terem
10. Cs 14.00 OKTV latin első forduló A116
10. Cs 17.00 fogadóóra I. (mat, fiz, info., kém, biol, földr. ének, rajz, testn., tanítók) iskola
11. P 14.30 Bolyai verseny anyanyelv körzeti forduló  iskola
12. Szo 09.00 nyílt nap a gimnáziumban  iskola
14. H 14.00 OKTV angol nyelv első forduló A116
14-18. H-P   papírgyűjtés (közösségi verseny) iskola
14. H 14.00 szakmák élőben pályaorientációs program kezdete  
15. K 14.00 OKTV matematika első forduló A116
16. Sze 14.00 OKTV magyar nyelv első forduló A116
17. Cs 14.00 OKTV fizika első forduló A116
17. Cs 17.00 fogadóóra II. (irod, nyelvek, tört. hittan szakosok, int.nevelők) iskola
18- P-H   nagyberegi testvériskola látogatása a Baár-Madasban  
19. Szo 17.00 szalagavatóbál  Sportaréna
21. H   tanári továbbképzési nap (tanítási szünet a tanulóknak)  
21. H 14.00 OKTV kémia első forduló A113
22. K 14.00 OKTV francia első forduló A116
23. Sze 14.00 OKTV informatika I. első forduló info. terem
24. Cs 14.00 OKTV biológia első forduló A116
25. P 15.00 nyílt délután iskola
25. P 14.30 Bolyai verseny gimnáziumi anyanyelvi regionális döntő  iskola
25. P 15.00 adventi kézműves foglalkozás könyvtár
28. H 14.00 OKTV német első forduló A116
28. H 8,45 egyetemek bemutatkozása díszterem
29. K 14.00 OKTV olasz első forduló A116
29. K 17.00 szülőtanácsi megbeszélés díszterem
DECEMBER
1. Cs 14.00 OKTV magyar irodalom első forduló A116
2. P 15.00 nyílt délután iskola
2. P 16.00 nyelvi délután díszterem
7. Sze 14.00 OKTV művészettörténet A116
9. P   tanulók jelentkezése írásbeli középiskolai felvételi vizsgára titkárság
9. P   Kazinczy-verseny gimnáziumi  
9. P 15.00 nyílt délután iskola
10. Szo 10.00 Bolyai magyar verseny országos döntő iskola
12. H 10.00 OKTV második forduló történelem kijelölt iskola
16. P 15.00 nyílt délután iskola
20. K 15.00 úrvacsorai előkészítő az iskolában díszterem
20. K   angyalkázás iskola
21. Sze 07.45 úrvacsorás adventi istentisztelet, karácsonyi műsor /ünnepi öltözet/ Pasarét
21. Sze 10.00 osztálykarácsony iskola
22-31. Cs-Sz   téli szünet  
JANUÁR
1. V   téli szünet  
2. H   téli szünet  
3. K   első tanítási nap  
5. Cs   OKTV  vizuális kultúra pályázat leadási határidő  
5. Cs 10.00 OKTV földrajz második forduló kijelölt iskola
6. 14.30 Bolyai matematika verseny 9-12. évfolyam körzeti forduló  iskola
6. P   biológia írásbeli próbaérettségi 12. évf. iskola
7. Szo 10.00 OKTV informatika II, második forduló kijelölt iskola
7. Szo 15.00 nyílt délután iskola
9-13. H-P   osztályozó vizsgák  
16. H- 15.00 iskolai asztalitenisz verseny kezdete (közösségi verseny) tornaterem
17. K   kémia írásbeli próbaérettségi 12. évfolyam biológia ea.
18. Sze 10.00 OKTV magyar nyelv második forduló kijelölt iskola
20.   első félév vége  
21. Szo 10.00 egységes felvételi írásbeli a hat és négy évfolyamra jelentkezőknek A203-210
21. Szo 14.30 Bolyai magyar döntő 9-12. évfolyam iskola
23. H 10.00 OKTV kémia második forduló kijelölt iskola
23. H 15.00 osztályozó értekezletek 7.b,8.,b, 9.b,c,d osztály A,113,A114
24. K 15.00 osztályozó értekezletek 10. évfolyam, 11.b A,113,A114
25. Sze 10.00 OKTV második forduló matematika kijelölt iskola
25. Sze 15.00 osztályozó értekezletek11.c,d-12. évfolyam A,113,A114
26. Cs 14.00 pótló írásbeli a négy és a hat évfolyamra jelentkezőknek A113
26. Cs 14.00 Varga Tamás Országos Matematikaverseny II. forduló A114
26. Cs 10.00 OKTV második forduló angol nyelv kijelölt iskola
27. P   a félévi értesítők kiosztása  osztálytermek
28. Szo 9.00 Áprily szavalóverseny iskolai forduló díszterem
30. H 8-16 felvételi írásbelik megtekintése A113
30. H 10.00 OKTV második forduló német kijelölt iskola
30. H   érettségi jelentkezések első leadása igh. iroda
FEBRUÁR
1. Sze 10.00 OKTV második forduló latin  kijelölt iskola
1. Sze   A felvételizők értesítése az írásbeli eredményeikről titkárság
1.- Sze-V   lány kosárlabda iskola bajnokság kezdete (közösségi verseny) tornaterem
1- Sze 8.00- nyílt nap az általános iskolában iskola
2. Cs 15.00 Áprily szavalóverseny 7-8. évfolyam iskolai forduló könyvtár
2. Cs 16.30 szülői értekezlet (7. b, 8. b, 9. b, c, dosztály) osztálytermek
2. Cs 17.40 szülői értekezlet (10. a, b, c, d, 11. a, b, c,d és 12. a, b, c osztály) osztálytermek
2. Cs 15.30 szülői értekezlet az internista diákok szüleinek díszterem
3. P 10.00 OKTV második forduló francia kijelölt iskola
4. Szo 10.00 OKTV informatika I. második forduló kijelölt iskola
7. K 10.00 OKTV irodalom második forduló kijelölt iskola
9. Cs 10.00 OKTV fizika második forduló kijelölt iskola
10. P   érettségi jelentkezések végső leadása igh. iroda
10. P 15.00 Bolyai természettudományi verseny körzeti döntő  tornaterem
13. H 9.00 tudományos nap iskola
13. H 10.00 OKTV biológia második forduló kijelölt iskola
13. H 16.00 művészeti gálaműsor tornaterem
13. H 10.00 OKTV művészettörténet második forduló kijelölt iskola
14. K 9.00 öko- és egészségnap (közösségi verseny) iskola
14. K   magyar szövegértés-felmérés a 12. évfolyamon iskola
14. K   általános iskolások felvételi jelentkezési határideje a gimnáziumba titkárság
15. Sze 9.00 diáknap a gimnáziumban iskola
15. Sze 10.00 OKTV olasz második forduló kijelölt iskola
16- Cs   síszünet  
17. P   síszünet  
17. P   OKTV rajz és vizuális kultúra II. forduló kijelölt iskola
18. Szo 14.00 Zrínyi Ilona matematika verseny első forduló iskola
20-24. H-P 15.00 szóbeli felvételi hatévfolyamra jelentkezőknek A114,115,116
21. K 17.00 szülőtanácsi megbeszélés díszterem
24. P 13-18 iskolai véradónap orvosi
25. Szo   OKTV informatika II. döntő kijelölt iskola
25. Szo   Bolyai természettudományi díjkiosztó tornaterem
27. H 7.45 megemlékezés a kommunizmus áldozatairól gimnázium Pasarét
27-28. H 15.00 szóbeli felvételi négyévfolyamra jelentkezőknek A114,115,116
MÁRCIUS
1-3. Sze 15.00 szóbeli felvételi négyévfolyamra jelentkezőknek A114,115,116
2. Cs   az ideiglenes felvételi jegyzék nyilvánosságra hozása a hat évfolyamosoknál ig.hirdető
4. Szo 10.00 Kalmár László Verseny első forduló  
9. Cs 07.45 az ideiglenes felvételi jegyzék nyilvánosságra hozása a  négy évfolyamosoknál ig.hirdető
11. Szo   OKTV informatika I. döntő kijelölt iskola
13. H 13.00 Ünnepség az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc tiszteletére Kossuth-mauzóleum
15. Sze   nemzeti ünnep  
16-17. Cs   tanulói adatlap módosítása az általános iskolában áltisk.
16. Cs   OKTV latin döntő kijelölt iskola
17. P 9.00 OKTV vizuális kultúra döntő kijelölt iskola
18. Szo 9.00 OKTV kémia döntő kijelölt iskola
20. H   módosított tanulói adatlap elküldése a Felvételi Központnak titkárság
20. H   OKTV matematika döntő kijelölt iskola
21. K   OKTV angol döntő kijelölt iskola
22. Sze   magyar protestáns természettudósok, tablókészítés (közösségi verseny) iskola
24-25. P-Szo   Áprily vers- és prózamondó verseny országos döntője iskola
27. H   OKTV német döntő kijelölt iskola
30. Cs 17.00 fogadóóra I. (mat, fiz, info., kém, biol, földr. ének, rajz, testn., tanítók) iskola
31. P 14.00 hosszú foci a DÖK szervezésében tornaterem
ÁPRILIS
1. Szo   hosszú foci a DÖK szervezésében tornaterem
1. Szo 08.00 OKTV fizika döntő kijelölt iskola
3. H 9.00 OKTV magyar nyelv döntő kijelölt iskola
4. K   OKTV magyar irodalom döntő kijelölt iskola
5. Sz   OKTV olasz döntő kijelölt iskola
6. Cs 17.00 fogadóóra II. (irod, nyelvek, tört. hittan szakosok, int.nevelők) iskola
7. P 15.00 húsvéti úrvacsorai előkészítő díszterem
8. Szo 7.45 húsvéti úrvacsorás istentisztelet /ünnepi öltözet/ Pasarét
8. Szo 9.00 csendesnap  Pasarét
8. Szo 8.00 OKTV biológia döntő kijelölt iskola
9-18. V-K   tavaszi szünet  
11. K   OKTV történelem döntő kijelölt iskola
12. Sze   OKTV földrajz döntő kijelölt iskola
19. Sze   tavaszi szünet utáni első tanítási nap  
19. Sze   OKTVfrancia döntő kijelölt iskola
21. P   évfolyamvizsga írásbeli történelem 11. évfolyam tört ea.
21. P 19.00 olvasás éjszakája könyvtár
24. H   általános iskolás felvételizők értesítése a felvételi eredményekről (végső) titkárság
24. H 7.45 megemlékezés a holokauszt magyar áldozatairól  Pasarét
24. H 8.45 általános tájékoztató az érettségi szabályairól a 12. osztályosok részére osztályonként
25. K   OKTV művészettörténet döntő kijelölt iskola
25. K 17.00 szülőtanácsi megbeszélés díszterem
27. Cs 15.00 osztályozóvizsgák A113
MÁJUS
1. H   tanítási szünet  
4. Cs 14.00 12. évfolyam utolsó tanítási napja, díszebéd díszterem
5. P   rövidített órák iskola
5. P 11.00 ballagás /ünnepi öltözet/  iskola
5. P 12.30 ballagási istentisztelet, ünnepély Pasarét
8. H 08.00 magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi vizsga II.emelet
8. H 13.00  istentisztelet Pasarét
8. H 13,45 tanítási nap iskola
9. K 08.00 matematika írásbeli érettségi vizsga II.emelet
9. K 13.00 tanítási nap iskola
10. Sze 08.00 történelem írásbeli érettségi vizsga II.emelet
10. Sze 13.00 tanítási nap iskola
11. Cs 08.00 angol nyelv írásbeli érettségi vizsga II.emelet
11-12. Cs-P   tanulmányi kirándulások a 7-11. évfolyamon  
12. P 08.00 német nyelv írásbeli érettségi vizsga II.emelet
15. H 08.00 informatika érettségi vizsga (emelt szintű) kijelölt iskola
15. H 14.00 latin nyelv írásbeli érettségi vizsga I.emelet
15. H   a 10-11. évfolyamon jelentkezés érettségi felkészítés szintjére (végső határidő) igh.iroda
16. K 08.00 biológia írásbeli érettségi vizsga I.emelet
17. Sze 08.00 OH országos mérése első idegen nyelv /angol, német (6., 8. évf.) iskola
18. Cs 08.00 informatika érettségi vizsga (középszintű) info. terem
18. Cs 14.00 ének-zene írásbeli érettségi vizsga I.emelet
18. Cs 14.00 művészettörténet írásbeli érettségi vizsga I.emelet
18. Cs 17.00 szülői értekezlet a felvett diákok szüleinek díszterem
19. P 08.00 kémia írásbeli érettségi vizsga I.emelet
19. P 14.00 földrajz írásbeli érettségi vizsga I.emelet
19. P 18.00 szülői adományozó est díszterem
22. H 08.00 fizika írásbeli érettségi vizsga I.emelet
22. H 14.00 vizuális kultúra írásbeli érettségi I.emelet
23. K 08.00 francia nyelv írásbeli érettségi vizsga I.emelet
24. Sze 08.00 OH-OKÉV országos mérése (matematika, magyar 4., 6., 8., 10. évfolyamok számára) iskola
25. Cs 08.00 olasz nyelv írásbeli érettségi vizsga I.emelet
25. Cs 7.45 áldozócsütörtöki istentisztelet Pasarét
29. H 7.45 megemlékezés a nemzeti összetartozás napjára Pasarét
29. H-K   Petőfi irodalmi verseny iskola
JÚNIUS
2. P 07.45 pünkösdi ünnepi istentisztelet /ünnepi öltözet/ Pasarét
5. H   Pünkösd, munkaszüneti nap  
6. K 8-16. érettségi írásbeli dolgozatok megtekintése A114,115,116
6.-9 K-P   osztályozóvizsgák A116
8-15. Cs   emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák vizsgaközpont
15. Cs   utolsó tanítási nap  
16. P 15.00 tanévzáró ünnepély a gimnáziumban /ünnepi öltözet/ Pasarét
19-21. H-Sze 7.30 12.b középszintű szóbeli érettségi vizsga  A210
22-24. Cs-Szo 7.30 12.c középszintű szóbeli érettségi vizsga A210
26-28. H-Sze 7.30 12.d középszintű szóbeli érettségi vizsga  A210