This is Holland!
Iskolánk 20 diákja idén is részt vehetett holland cserediák programon, amelynek keretében a protestáns Driestar College iskola vendégei lehettünk Goudában. Az öt napos cserediák program alatt rengeteg élménnyel gazdagodtunk, és új nemzetközi barátságok születtek.
Hétfő reggel indultunk repülőgéppel Amszterdamba, majd onnan Goudába utaztunk. A Driestar College-ban meleg fogadtatásban volt részünk: rövid bemutatkozás után találkoztunk a holland „buddy"-jainkkal, majd egy szeretetvendégség keretében ismerkedtünk tovább. A holland diákok kéttannyelvű osztályban tanulnak, így a kommunikáció gördülékenyen ment, nyelvi akadályok nem merültek fel.
A hét során nemcsak kulturális, hanem lelki élményekben is részünk volt: minden napot a holland diákok által tartott áhítattal kezdtünk, ami különleges hangulatot adott az ott töltött időnek.
Programjaink rendkívül változatosak voltak. Ellátogattunk Amszterdamba, ahol a This is Holland interaktív előadás segítségével ismerhettük meg az ország kultúráját és sajátosságait. Jártunk Hágában is, majd az Északi-tenger partján közös játékokon vettünk részt, és a holland diákokkal együtt táncoltuk el az ördög útja táncot a tengerparton.
Az idő nagy részét Goudában töltöttük, ahol a hét végére már magabiztosan eligazodtunk a városban a „buddy"-k segítségével. Meglátogattuk a sajt múzeumot, ahol részletesen megismerhettük a sajtkészítés folyamatát, és egy kicsit mi is „kaas meester"-ekké válhattunk. Emellett saját kezűleg készíthettük el a híres holland stroopwafelt, amelyet természetesen meg is kóstolhattunk.
Az öt nap gyorsan eltelt, péntek este indultunk vissza Budapestre. Bár fáradtan érkeztünk haza, élményekkel feltöltődve tértünk vissza. Ez az utazás nemcsak a holland kultúra megismeréséről és az angol nyelv gyakorlásáról szólt, hanem barátságokról, közösségről és maradandó emlékekről is.
Dénes-László Barnabás 9.B
- 37 olvasás