Tanévi naptár 2019/2020. tanév

dátum nap óra esemény, program helyszín
2. H 07.45 osztályfőnöki órák (4), ismerkedés, házirend tantermek
2. H 8-16 tankönyvek kiosztása B ép.alagsor
3. K 16.30 igazgatói tájékoztató a felvételi rendjéről a 12. évfolyam szülőinek díszterem
3. K 17.00 12. b,c,d szülői értekezlet tantermek
3. K 17.00 szülői értekezlet a 7.b, 9.c és d osztályok részére tantermek
3. K   szintemelő érettségi jelentkezési határidő kijelölt iskola
4. Sze   emelt szintű képzésre jelentkezés módosításának leadása igh. iroda
5. Cs 16.30 8.b, 9.b, 10,b,c,d osztályok szülői értekezlet tantermek
5. Cs 17.00 igazgatói tájékoztató a felvételi rendjéről a 11. évfolyam szülőinek díszterem
5. Cs 17.40 11. b,c,d  osztályok szülői értekezlete tantermek
5-6. Cs-P   12. évfolyam osztálykirándulásai kijelölt helyek
9. H   emelt szintű képzések elindulása tantermek
20. P   az OKTV-re való jelentkezések határideje a tanulóknak igh. iroda
21. Szo   gyalogtúra gimnáziumban(tanításmentes munkanap gimnáziumban) Makkosmária
24. K 17.00 szülőtanácsi megbeszélés díszterem
26. Cs 14.00 Budapesti Református Általános iskolák Baár-Madas foci és kosárlabda Kupája udvar, A tornaterem
27. P   fiú labdarúgó iskolai bajnokság kezdete (közösségi verseny) A udvar
OKTÓBER
dátum nap óra esemény, program helyszín
4. P 15.30 gólyabál tornaterem
7. H   megemlékezés az aradi vértanúkról  Pasarét
7. H   egyetemek bemutatkozása díszterem
7. H 13.00 Baár János és Madas Károly sírjánál látogatás 7.b,9.,c,d Fiumei úti sírkert
9-13. Sze-V   látogatás a nagyberegi testvériskolában Nagybereg
10. Cs 15.00 osztályozóvizsgák kijelölt terem
11. P   Bolyai matematika verseny 3-8. évfolyam körzeti forduló (rövidített tanítási órák)  iskola
14. H 13.00 Baár János és Madas Károly sírjánál látogatás 7.b,9.,c,d Fiumei úti sírkert
17. Cs 8.00 őszi szintemelő érettségi írásbeli angol nyelvből kijelölt iskola
18-20. P   Édes anyanyelvünk verseny országos döntő Saújhely
21. H   ünnepély az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére (rövidített tanítási órák)  /ünnepi öltözet/ Nagytétény
21. H   őszi szintemelő érettségi írásbeli német nyelvből kijelölt iskola
22. K   őszi szintemelő érettségi írásbeli informatikából kijelölt iskola
23. Sze   nemzeti ünnep, tanítási szünet  
24. Cs   úrvacsora előkészítő evangélizáció  díszterem
25. P 7.45 úrvacsorás istentisztelet gimnázium /ünnepi öltözet/ Pasarét
25. P   csendesnap Pasarét
28-3. H-P   őszi szünet  
      NOVEMBER  
dátum nap óra esemény, program helyszín
4. H   őszi szünet utáni első tanítási nap  
4. H 14.00 OKTV történelem első forduló A116
5. K 14.00 OKTV földrajz első forduló A116
6. Sze 14.00 OKTV informatika II. első forduló info. terem
7-11. Cs   emelt szintű érettségi szóbeli kijelölt iskola
7. Cs 17.00 fogadóóra I. (mat, fiz, info., kém, biol, földr. ének, rajz, testn., tanítók) iskola
8. P 14.30 Bolyai verseny anyanyelv körzeti forduló  iskola
9. Szo 09.00 nyílt nap a gimnáziumban  iskola
11. H 14.00 OKTV német első forduló A116
11-15. H-P   papírgyűjtés (közösségi verseny) iskola
12. K 14.00 OKTV matematika első forduló A116
13. Sze   OKTV magyar nyelv első forduló A116
14. Cs 14.00 OKTV fizika első forduló A116
14. Cs 17.00 fogadóóra II. (irod, nyelvek, tört. hittan szakosok, int.nevelők) iskola
15. P 14.30 Bolyai verseny gimnáziumi anyanyelvi regionális döntő  iskola
18. H 14.00 OKTV kémia első forduló A113
18. H   szakmák élőben pályaorientációs program kezdete  
19. K 14.00 OKTV francia első forduló A116
19. K 17.00 szülőtanácsi megbeszélés díszterem
20. Sze 14.00 OKTV informatika I. első forduló info. terem
21. Cs 14.00 OKTV biológia első forduló A116
23. Szo 17.00 szalagavatóbál (tanításmentes munkanap)/ünnepi öltözet/ Sport11
25. H 8,45 egyetemek bemutatkozása díszterem
25. H 14.00 OKTV angol nyelv első forduló A116
26. K 14.00 OKTV olasz első forduló A116
26. K 14.00 Varga Tamás Országos Matematikaverseny I. forduló A114
29. P 15.00 adventi kézműves foglalkozás könyvtár
DECEMBER
dátum nap óra esemény, program helyszín
4. Sze 14.00 OKTV latin első forduló A116
5. Cs 14.00 OKTV magyar irodalom első forduló A116
5. Cs 14.00- Arany Dániel Matematikai verseny I. forduló  
7. Szo 10.00 Bolyai magyar verseny országos döntő iskola
10. K 10.00 OKTV második forduló történelem kijelölt iskola
13. P 16.00 nyelvi délután iskola
14. Szo 16.00 tanítási nap (pénteki órarenddel) iskola
18. Sze 15.00 úrvacsorai előkészítő az iskolában díszterem
20. P 07.45 úrvacsorás adventi istentisztelet, karácsonyi műsor /ünnepi öltözet/ Pasarét
20. P 10.00 osztálykarácsony iskola
23-3. H   téli szünet  
JANUÁR
dátum nap óra esemény, program helyszín
6. H   téli szünet utáni első tanítási nap  
6-10.     évfolyam vizsga magyar nyelv és irodalomból 11. évfolyam kijelölt terem
6. H 10.00 OKTV földrajz második forduló kijelölt iskola
7. K   osztályozó vizsgák kijelölt terem
8. Sze   osztályozó vizsgák kijelölt terem
9. Cs   osztályozó vizsgák kijelölt terem
9. Cs   OKTV  vizuális kultúra pályázat leadási határidő  
10. P 14.30 kémia írásbeli próbaérettségi 12. évfolyam kémia ea.
10. P 14.30 Bolyai matematika verseny 9-12. évfolyam körzeti forduló  iskola
11. Szo 10.00 OKTV informatika II, második forduló kijelölt iskola
13. H 15.00 iskolai asztalitenisz verseny kezdete (közösségi verseny) tornaterem
15. Sze 10.00 OKTV magyar nyelv második forduló kijelölt iskola
17. P 14.30 biológia írásbeli próbaérettségi 12. évfolyam biológia ea.
18. Szo 10.00 egységes felvételi írásbeli a hat és négy évfolyamra jelentkezőknek  A203-210
20. H 10.00 OKTV kémia második forduló kijelölt iskola
21. K 14.00 Varga Tamás Országos Matematikaverseny II. forduló kijelölt iskola
22. Sze 10.00 OKTV második forduló matematika kijelölt iskola
23. Cs 10.00 OKTV második forduló angol kijelölt iskola
24. P   első félév vége iskola
25. Szo 13.30 Bolyai magyar döntő 9-12. évfolyam iskola
27. H   érettségi jelentkezések első leadása igh. iroda
27. H   lány kosárlabda iskola bajnokság kezdete (közösségi verseny) tornaterem
28. K 10.00 OKTV második forduló latin  kijelölt iskola
29. Sze 10.00 OKTV második forduló francia kijelölt iskola
31. P   a félévi értesítők kiosztása hatodik órában /rövidített órák/ osztálytermek
FEBRUÁR
dátum nap óra esemény, program helyszín
1. Szo 10.00 OKTV informatika I. második forduló kijelölt iskola
1. Szo 9.00 Áprily szavalóverseny iskolai forduló díszterem
3. H 10.00 OKTV második forduló német kijelölt iskola
5. Sze 10.00 OKTV irodalom második forduló kijelölt iskola
6. Cs 15.30 szülői értekezlet az internista diákok szüleinek díszterem
6. Cs 16.30 szülői értekezlet (7. b, 8. b, 9. b, c, d osztály) osztálytermek
6. Cs 17.40 szülői értekezlet (10. b, c, d, 11., b, c,d és 12. b, c,d osztály) osztálytermek
6. Cs 10.00 OKTV fizika második forduló kijelölt iskola
7. P   érettségi jelentkezések végső leadása igh. iroda
7. P 14,3 Bolyai természettudományi verseny körzeti forduló  /rövidített órák/ iskola
10. H 10.00 OKTV biológia második forduló kijelölt iskola
10. H 9.00 tudományos nap (pályaorientációs nap) iskola
11. K 9.00 diáknap  iskola
12. Sze   tanítási szünet iskola
12. Sze 10.00 OKTV olasz második forduló kijelölt iskola
13. Cs   síszünet  
13. Cs 14.00- Arany Dániel Matematikai verseny II. forduló iskola
14. P   OKTV rajz és vizuális kultúra II. forduló kijelölt iskola
14. P   síszünet  
18. K 17.00 szülőtanácsi megbeszélés díszterem
21. P 13-18 iskolai véradónap orvosi
24. H 7.45 megemlékezés a kommunizmus áldozatairól gimnázium Pasarét
25. K 14.00 Varga Tamás Országos Matematikaverseny III. forduló kijelölt iskola
MÁRCIUS
dátum nap óra esemény, program helyszín
7. Szo 10.00 OKTV informatika II. döntő kijelölt iskola
12. Cs   évfolyam vizsga írásbeli beugró történelemből  tantermek
13. P   ünnepség az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc tiszteletére iskola
15. V   nemzeti ünnep  
16. H   OKTV matematika döntő kijelölt iskola
17. K   OKTV angol döntő kijelölt iskola
18-20. Sze-P   évfolyam vizsga történelemből történelem ea.
20. P 9.00 OKTV vizuális kultúra döntő kijelölt iskola
21. Szo 9.00 OKTV kémia döntő kijelölt iskola
23. H   OKTV német döntő kijelölt iskola
26. Cs 17.00 fogadóóra I. (mat, fiz, info., kém, biol, földr. ének, rajz, testn., tanítók) iskola
26-30. Cs-H   pockingi testvériskola diákjai Budapesten iskola
26-30. Cs-H   nagyberegi diákok Budapesten iskola
27. P 19.00 olvasás éjszakája könyvtár
28. Szo   OKTV informatika I. döntő kijelölt iskola
ÁPRILIS
dátum nap óra esemény, program helyszín
1. Sz   OKTV olasz döntő kijelölt iskola
1. Sz   osztályozó vizsgák B 220
2. Cs   osztályozó vizsgák B 220
2. Cs 11.00- Arany Dániel Matematikai verseny döntő  
2. Cs 17.00 fogadóóra II. (irod, nyelvek, tört. hittan szakosok, int.nevelők) iskola
3. P   OKTV latin döntő kijelölt iskola
3-4. P-Szo   éjszakai foci tornaterem
4. Szo   OKTV biológia döntő kijelölt iskola
6. H   OKTV történelem döntő kijelölt iskola
6. H 15.00 húsvéti úrvacsorai előkészítő díszterem
6. H   évfolyamfelmérő matematika 10. évfolyam iskola
7. K 15.00 iskolai műfordító verseny  iskola
8. Sze 08.00 húsvéti úrvacsorás istentisztelet /ünnepi öltözet/ Pasarét
8. Sze   csendesnap  iskola
9-14. Cs-K   tavaszi szünet  
15. Sze   tavaszi szünet utáni első tanítási nap  
15. Sze   OKTV francia döntő kijelölt iskola
16. Cs   OKTV magyar irodalom döntő kijelölt iskola
16. Cs   megemlékezés a holokauszt áldozatairól  iskola
18. Szo 08.00 OKTV fizika döntő kijelölt iskola
20. H 9.00 OKTV magyar nyelv döntő kijelölt iskola
20-24. H-P   fenntarthatósági témahét iskola
21. K 17.00 szülőtanácsi megbeszélés díszterem
27. H 8,45 általános tájékoztató az érettségi szabályairól a 12. osztályosok részére osztályonként
29. Sze 14.00 12. évfolyam utolsó tanítási napja, díszebéd díszterem
29. Sze   mozgóképkultúra és rajz érettségi portfóliók leadási határidő igh.
30. Cs 13.00 ballagás /ünnepi öltözet/  iskola
30. Cs 14.30 ballagási istentisztelet, ünnepély Pasarét
MÁJUS
dátum nap óra esemény, program helyszín
1. P   munkaszüneti nap  
4. H 08.00 magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi vizsga II.emelet
4. H 13.00  istentisztelet  Pasarét
4. H 13,45 tanítási nap iskola
4. H   a 10-11. évfolyamon jelentkezés érettségi felkészítés szintjére  igh.iroda
5. K 08.00 matematika írásbeli érettségi vizsga II.emelet
5. K 13.00 tanítási nap iskola
6. Sze 08.00 történelem írásbeli érettségi vizsga II.emelet
6. Sze 13.00 tanítási nap iskola
7. Cs 08.00 angol nyelv írásbeli érettségi vizsga II.emelet
7.-9. Cs-P   tanulmányi kirándulások a 7-11. évfolyamon  
8. P 08.00 német nyelv írásbeli érettségi vizsga II.emelet
12. K 08.00 kémia írásbeli érettségi vizsga I.emelet
12. K 14.00 földrajz írásbeli érettségi vizsga I.emelet
13. Sze 08.00 biológia írásbeli érettségi vizsga I.emelet
13. Sze   a 10-11. évfolyamon jelentkezés érettségi felkészítés szintjére (végső határidő) igh.iroda
15. P 08.00 informatika érettségi vizsga (középszintű) info. terem
15. P 14.00 ének-zene írásbeli érettségi vizsga I.emelet
15. P 18.00 szülői adományozó est díszterem
18. H 08.00 informatika érettségi vizsga (emelt szintű) kijelölt iskola
18. H 14.00 latin nyelv írásbeli érettségi vizsga I.emelet
18. H   első idegen nyelv felmérő 10. évfolyam iskola
19. K 08.00 fizika írásbeli érettségi vizsga I.emelet
19. K 14.00 vizuális kultúra írásbeli érettségi I.emelet
20. Sze 08.00 francia nyelv írásbeli érettségi vizsga I.emelet
20. Sze 08.00 OH országos mérése első idegen nyelv /angol, német (6., 8. évf.) iskola
21. Cs 14.00 mozgóképkultúra és médiaismeret írásbeli érettségi I.emelet
21. Cs 7,45  istentisztelet (áldozó csütörtök) Pasarét
25. H 08.00 olasz nyelv írásbeli érettségi vizsga I.emelet
27. Sz 08.00 OH-OKÉV országos mérése (matematika, magyar 6., 8., 10. évfolyamok számára) iskola
29. P 07.45 pünkösdi ünnepi istentisztelet /ünnepi öltözet/ Pasarét
JÚNIUS
dátum nap óra esemény, program helyszín
1. H   Pünkösd, munkaszüneti nap  
2. K 8.00-16.00 érettségi írásbeli dolgozatok megtekintése A114,115,116
2. K-Cs   osztályozó vizsgák B220
4-11. Cs-   emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák vizsgaközpont
4. Cs   megemlékezés a nemzeti összetartozás napjára iskola
15. H   tanításmentes munkanap iskola
15-17. H-Sze 7.30 12.d középszintű szóbeli érettségi vizsga  A210
18-20. Cs-Szo 7.30 12.b középszintű szóbeli érettségi vizsga  A210
18. Cs 14.00 tanévzáró ünnepély a gimnáziumban /ünnepi öltözet/ Pasarét
19-25. P-   Baár-Madas diákjai a pockingi testvériskolában Pocking
22-24. H-Sze 7.30 12.c középszintű szóbeli érettségi vizsga  A210