Tanévi naptár 2022/2023. tanév

SZEPTEMBER
dátum nap óra esemény, program, tennivaló helyszín
1. Cs 07.45 első tanítási nap  
5. H 16.30 szülői értekezlet a 7.b. osztály részére /tanárok bemutatkozása/ osztálytermek
5. H 16.30 szülői értekezlet a 9.c osztály részére  /tanárok bemutatkozása/ osztálytermek
5. H 16.30 szülői értekezlet a 9.d osztály részére /tanárok bemutatkozása/ osztálytermek
5. H 16.30 bejövő osztályokban tanító pedagógusok bemutatkozása osztálytermek
6. K 16.30 igazgatói tájékoztató a felvételi rendjéről a 12. évfolyam szülőinek  díszterem
6. K 17.00 12. b,c,d szülői értekezlet  osztálytermek
7. Sze 16.30 11. b  osztály szülői értekezlete osztálytermek
8. Cs 16.30 8.b, 9.b, 10,b,c,d osztályok szülői értekezlet  osztálytermek
8. Cs 17.40 11. b,c,d  osztályok szülői értekezlete osztálytermek
16. P   az OKTV-re való jelentkezések határideje a tanulóknak titkárság
19- H-   szakköri foglalkozások kezdete kijelölt termek
23. P   gólyabál iskola
27. K 14.00 DMRE református Általános Iskolák Matematikaversenye  első forduló online
27. K   szülőtanácsi megbeszélés díszterem
28. Sz 14.00 Baár-Madas Kupa budapesti református általános iskoláknak sportpálya
30. P 9.00 Ráday-napok  Ráday u. 28.
30. P   Magyar Diáksport Napja (témanap) külső helyszínek
OKTÓBER
3. H 7.45 megemlékezés az aradi vértanúkról  Pasarét
7. P 15.00 nyílt délután iskola
9. V   szuplikációs nap gyülekezetek
10. H 13.00 Baár János és Madas Károly sírjánál látogatás 7.b,9.,c,d Fiumei úti sírkert
10. H   felvételi eljárás  közzététele a KIR-ben és a honlapon honlap
10-21.     bemeneti mérések 8. évfolyamon info. termek
12. Sze 16.30 általános iskola tájékoztatja a nyolcadikos diákokat a felvételi rendjéről B212
17-28. H 14.00 őszi érettségi írásbelik vizsgaközpont
19. Sze   témanap az 1956-os forradalom és szabadságharcról/ünnepi öltözet/ 301-es parcella
21. P 15.00 nyílt délután iskola
23. V   nemzeti ünnep  
27. Cs 15.30 úrvacsorai előkészítő a reformáció ünnepéhez díszterem
28. P 8.00 úrvacsorás istentisztelet a reformáció ünnepén  (ünnepi öltözet) Pasarét
28. P 9.30 csendesnap a reformáció ünnepén  iskola
29. Sz 09.00 nyílt nap a gimnáziumban iskola
NOVEMBER
31-1. H-K   munkaszüneti nap  
7. H 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás magyar hatodikosoknak kémia ea.
9. Sze 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás magyar nyolcadikosoknak kémia ea.
10-14. Cs-K   emelt szintű érettségi szóbelik vizsgaközpont
10. Cs 17.00 fogadóóra I. (mat, fiz, info., kém, biol, földr. ének, rajz, testn., tanítók) iskola
12. Szo 17.00 szalagavatóbál  Sport 11.
14. H 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás matematika hatodikosoknak kémia ea.
14. H   szakmák élőben pályaorientációs program kezdete külső helyszínek
16. Sze 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás matematika nyolcadikosok kémia ea.
17. Cs 17.00 fogadóóra II. (irod, nyelvek, tört. hittan szakosok, int.nevelők) iskola
18. P 15.00 nyílt délután iskola
19. Szo 10.00 Dunamelléki Református általános iskolák matematika versenye döntő  iskola
21. H 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás magyar hatodikosoknak kémia ea.
21-25. H-P   középszintű érettségi szóbelik vizsgaközpont
23. Sze 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás magyar nyolcadikosoknak kémia ea.
25. P 15.00 nyílt délután iskola
25. P 15.00 adventi kézműves foglalkozás iskola
28. H 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás matematika hatodikosoknak kémia ea.
29. K 17.00 szülőtanácsi megbeszélés díszterem
30. Sze 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás matematika nyolcadikosoknak kémia ea.
DECEMBER
2. P 14.00 tanulók jelentkezése írásbeli középiskolai felvételi vizsgára titkárság
2. P 15.00 nyílt délután iskola
5. H   szülők értesítése bukásveszélyről e-kréta
5. H 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás magyar hatodikosok kémia ea.
7. Sze 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás magyar nyolcadikosok kémia ea.
9. P 15.00 nyílt délután iskola
10. Szo 10.00 Bolyai országos magyar szóbeli döntő 3-8. évfolyam  iskola
10. Szo 13.00 Bolyai országos magyar szóbeli döntő 9-12.. évfolyam iskola
12. H 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás matematika hatodikosoknak kémia ea.
14. Sze 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás matematika nyolcadikosoknak kémia ea.
16. P 16.00 nyelvi délután tornaterem
20. K 15.30 adventi úrvacsorai előkészítő az iskolában díszterem
21. Sze 8.00 adventi úrvacsorás istentisztelet (ünnepi öltözet) Pasarét
21. Sze 10.00 osztálykarácsony  iskola
22-8. Cs-V   téli szünet  
JANUÁR
9. H   első tanítási nap  
9. H 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás matematika hatodikosoknak kémia ea.
11. Sze 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás matematika nyolcadikosoknak kémia ea.
16. H 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás magyar hatodikosoknak kémia ea.
18. Sze 15.00 felvételi előkészítő foglalkozás magyar nyolcadikosoknak kémia ea.
20. P   első félév vége  
21. Szo 9.00 egységes felvételi írásbeli a hat és négy évfolyamra jelentkezőknek  iskola
27. P   érettségi jelentkezések első leadása titkárság
27. P   a félévi értesítők kiosztása  iskola
30. H 8-16 felvételi írásbelik megtekintése könyvtár
31. K 14.00 pótló írásbeli a négy és a hat évfolyamra jelentkezőknek iskola
FEBRUÁR
2. Cs 16.30 szülői értekezlet (7. b, 8. b, 9. b, c, d osztály) osztálytermek
2. Cs 17.40 szülői értekezlet (10. b, c, d, 11., b, c,d és 12. b, c,d osztály) osztálytermek
4. Szo 9.00 Áprily szavalóverseny 7-12. évfolyam díszterem
6. H   Baár-Madas nyolcadikosok jelentkezés leadása a gimnáziumba titkárság
6. H   A felvételizők értesítése az írásbeli eredményeikről online
8. Sze 16.00 ösztöndíj bizottság ülése iskola
10. P   érettségi jelentkezések végső leadása titkárság
13. H   tudományos nap iskola
14. K 9.00 diáknap  iskola
15. Sze 9.00 tanártovábbképzési nap iskola
15-17. Sze-P   iskolai szünet gimnazistáknak  
17. P   általános iskolák felvételi jelentkezések továbbítása a gimnáziumba titkárság
20. H 7.45 megemlékezés a kommunizmus áldozatairól  Pasarét
20-24. H-P   évfolyam vizsga történelemből 11. évfolyam iskola
22. Sze   általános iskolák felvételi jelentkezések továbbítása a gimnáziumba titkárság
22. Sze   nyolcadikosok jelentkezési lap elküldése  a Felvételi Központnak és az iskolának  
24.   P 13-18 iskolai véradónap orvosi
28. K 17.00 szülőtanácsi megbeszélés díszterem
MÁRCIUS
2-4. Cs-Szo   szóbeli felvételi hatévfolyamra jelentkezőknek iskola
6-11. H-Szo   szóbeli felvételi négyévfolyamra jelentkezőknek iskola
III. 6.- VI. 9-ig   kimeneti mérések 6-11. évfolyamoknál info. termek
8. Sze   az ideiglenes felvételi jegyzék nyilvánosságra hozása a hat évfolyamosoknál honlap
14. K 13.30 Március 15-i megemlékezés (ünnepi öltözet) tornaterem
15. Sze   nemzeti ünnep  
16. Cs   az ideiglenes felvételi jegyzék nyilvánosságra hozása a  négy évfolyamosoknál honlap
16. Cs 17.00 fogadóóra I. (mat, fiz, info., kém, biol, földr. ének, rajz, testn., tanítók) iskola
17-18. P-Sz 19.00 olvasás éjszakája könyvtár
21-22. K-Sz   tanulói adatlap módosítása az általános iskolában iskola
22. Sze   osztályozó vizsgák iskola
23. Cs   módosított tanulói adatlap elküldése a Felvételi Központnak iskola
23. Cs   osztályozó vizsgák iskola
23. Cs 17.00 fogadóóra II. (irod, nyelvek, tört. hittan szakosok, int.nevelők) iskola
29. Sze   EUROEXAM nyelvi mérés iskola
ÁPRILIS
4. K 8.00 húsvéti úrvacsorás istentisztelet /ünnepi öltözet/ Pasarét
4. K   húsvéti csendesnap  iskola
5-11. Sz-K   tavaszi szünet  
12. Sze   tavaszi szünet utáni első tanítási nap  
17. H   megemlékezés a holokauszt magyar áldozatairól gimnázium Pasarét
24-28. H   fenntarthatósági témahét iskola
25. K 17.00 szülőtanácsi megbeszélés díszterem
28. P   általános iskolás felvételizők  értesítése a felvételi eredményekről online
MÁJUS
1. H   munkaszüneti nap  
4. Cs   12. évfolyam utolsó tanítási napja  
4. Cs 14.00 díszebéd a végzős évfolyam részére tornaterem
5. P 13.00 ballagás /ünnepi öltözet/  iskola
5. P 14.30 ballagási istentisztelet, ünnepély Pasarét
8. H 09.00 magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi vizsga iskola
8-10. H-Sze 13- évfolyam vizsga magyar nyelv és irodalomból 11. évfolyam iskola
9. K 09.00 matematika írásbeli érettségi vizsga  
10. Sze 09.00 történelem írásbeli érettségi vizsga  
11. Cs 09.00 angol nyelv írásbeli érettségi vizsga  
11-13. Cs   tanulmányi kirándulások a 7-11. évfolyamon külső helyszín
12. P 09.00 német nyelv írásbeli érettségi vizsga  
15. H   a 10-11. évfolyamon jelentkezés érettségi felkészítés szintjére   
17. Sze 17.00 szülői értekezlet a felvett diákok szüleinek díszterem
17. Sze 17.00 bejövő diákoknak nyelvi szintfelmérő iskola
18. Cs 08.00 áldozócsütörtöki istentisztelet Pasarét
26. P 07.45 pünkösdi ünnepi istentisztelet  /ünnepi öltözet/ Pasarét
29. H   pünkösd   
31. Sze   osztályozó vizsgák iskola
JÚNIUS
1. Cs-   osztályozó vizsgák iskola
5. H 7.45 megemlékezés a nemzeti összetartozás napjára  Pasarét
5. H 8.00-16.00 érettségi írásbeli dolgozatok megtekintése kijelölt termek
7-14. Sze-   emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák vizsgaközpont
11. V 17.00 kommunikációs csoportok gálaműsora Pozsonyi út
12. H 8.00 Petőfi 200-témanap iskola
13. K   sportnap a gimnáziumban iskola
14. Sze   gimnáziumi múzeumi témanap külső helyszín
16. P   utolsó tanítási nap   
17. Szo   tanévzáró ünnepély /ünnepi öltözet/ Pasarét
19-21. H-Sze 7.30 12.b középszintű szóbeli érettségi vizsga  A210
22-24. Cs-Szo 7.30 12.c középszintű szóbeli érettségi vizsga  A211
22. Cs 08.00-12.00 beiratkozás a felvett diákoknak kijelölt termek
26-28. H-Sze 8.00 12.d középszintű szóbeli érettségi vizsga  A213