MAGYAROK BAJORORSZÁGBAN
15 tanulónak a tanév vége rendhagyóan telt: június 12-én felkerekedtünk és elutaztunk Németországba, Pockingba, a testvériskolánkba. A családok szeretettel fogadták diákjainkat, akik rögtön egy hétvégét töltöttek el velük. Ez idő alatt voltak, akik Münchenbe mentek kirándulni, voltak, akik a közeli Passaut vagy Schärdinget látogatták meg, vagy a világ leghosszabb várában vettek részt egy vezetésen, kirándultak vagy más, a család által szervezett programon vettek részt. Vasárnap egy közös piknikre is összegyűlt a csapat.
Hétfőn a német diákoknak iskolába kellett menni, mi pedig közösen ellátogattunk Regensburgba, és megnéztük a hírnév templomát, a Walhallát is. Kedden Salzburgba utaztunk, és a hellbrunni vízijátékokkal hűsítettük magunkat, majd szerdán Passauban meglátogattuk Boldog Gizella sírját, és részt vettünk egy dómkoncerten.
Hazafelé a melki apátságban tettünk egy kis kitérőt, és még éppen hazaérkeztünk a tanévzáróra!
- 12 olvasás