Művészeti gála
Művészeti gála 2015
A Baár–Madas Talentum Napok művészeti gálája az idén is változatos és színvonalas produkciókkal szórakoztatta a közönséget. Több csoport is bemutatkozott ezen az estén. Köztük olyan is, amelynek kisgimnazista tagjai lámpalázzal küszködve először keresték helyüket a színpadon, de akadtak rutinos fellépők is. utóbbiak annyira elszántnak bizonyultak, hogy ebben az évben először már nem csak a Kucifántos készült önszerveződően, hanem a színjátszó körösök is. Az alábbiak tartalmazzák az est programját rövid ismertetéssel és sok-sok képpel.
ÁTJÁRÓHÁZ – KÖZNAPI SZÍNJÁTÉK
Tudjuk, mi egy átjáróház: egyik helyről a másikra vezet. Miért ne létezhetnének olyan épületek, amelyekben egy bizonyos ajtón átlépve nem csak más helyre, de más időbe is kerülünk? A Társulat, iskolánk színjátszó köre most különleges időutazásra invitálta a nézőket. Az önszerveződés esetükben egészen meglepő tényekkel szolgált: nem elég, hogy diák tanította be a darabot, magát a darabot is diák írta A mű szerzője és betanítója: Kneipp Virág, 12. b osztályos tanuló. Ősbemutató volt ez a javából, és drámaszerzőt avathattunk.
EGY NEHÉZ NAP ÉJSZAKÁJA – KISFILM
Egy becsülettel végigdolgozott nap után a diák nyugodt lelkiismerettel pihenhet, főként ha másnapra minden házit megírt, mindent megtanult. De mi történik, ha ez nem így van? Ha a diák rendetlen és lusta? Erről tudhattunk meg többet a „Kisszínjátszó” kör saját készítésű filmjéből. Ezzel újabb művészeti tevékenység bemutatása emelte a gála fényét.
CHARLES DANCIA – BEVEZETÉS, TÉMA, VAIÁCIÓK
A változatos ritmikájú, virtuóz darabot fuvolán előadta: Lőrincz Erzsébet 10. d osztályos tanuló, zongorán kísérte: Daru Andrea.
ÓZ, A NAGY VARÁZSLÓ – DOROTHY DALA
A híres dal Somogyi Dorottya, 9. d osztályos tanuló előadásában varázsolta el a közönséget.
KRISTÁLY MARCI BŰVÉSZMUTATVÁNYAI
Ez után a Baár-Madas nagy varázslója, Kristály Márton, 12. b osztályos tanuló szemfényvesztő mutatványa borzolta a kedélyeket!
ONDREÁSZ CELESZTA – ALL I WANT
Az All I Want című dal Ondreász Celeszta, 10. c osztályos tanuló mélyen átélt, magával ragadó előadásában csendült fel. Gitáron kísérte: Horváth Bertalan 10. d osztályos tanuló.
ILLYÉS GYULA: TŰVÉ-TEVŐK
A nép hajdani dalait és meséit százezer számra megőrizte a szájhagyomány: zenészeink, íróink versenyezve dolgozzák fel ezeket. A nép látványos mulatságai elvesztek. Ezekhez kevés volt egy-egy ember emlékezete. Töredékek, foszlányok, jobbadán csak utalások maradtak fenn azokból a hosszabb-rövidebb színjátékokból, amelyekkel a vásári komédiások vagy maguk egyszerű őseink egy-egy nagy találkozójukat földerítették; amelyek megalkotásában tehát nekik maguknak is részük volt. Nem volna érdekes életre támasztani, kísérletül újraszerkeszteni néhányat ezekből a hajdan-volt, ám szinte nyomtalanul eltűnt népi játékokból? Illyés Gyula, a szerző, erre vállalkozott. Vagyis, hogy megmutassa, mint mulatott egykor a nép. Ezt tartotta szem előtt a a 7.b kommunikációs csoportja fergeteges, önfeledt komédiájával. (A darabot betanította Gergely Magdolna tanárnő.)
TÁNCHÁZ UTÁN
Ki gondolta volna, hogy a Fonó után is történhetnek rendkívüli dolgok? Ilyesfélékre derült fény a Kucifántos villámjelenetéből. Betanította: Nényei Piroska, 11. d osztályos tanuló.
KALOTASZEGI LEGÉNYES
Gálaestünket egy igazán temperamentumos, tüzes tánccal zártuk. A gimnázium Lépegető tánccsoportjának kalotaszegi legényesét betanította Pálffy Zoárd tanár úr.
- 648 olvasás